
AI-assistent til bonusbegrundelser
Revisionen har igennem en årrække været opmærksomme på begrundelserne for de bonusser, som medarbejdere modtager enten i forbindelse med de årlige lønforhandlinger eller løbende. Derfor ønsker vi at styrke understøttelsen af formuleringen af disse begrundelserne. AI-assistenten er udviklet på baggrund af de kriterier, som en bonusbegrundelse skal leve op til.

Under test
AI-assistenten er lige nu stadig under test og vil forsat blive justeret og finpudset fremmod de årlige lønforhandlinger.
Hvis du støder på noget, der virker uklart, upræcist, uhensigtsmæssigt eller kunne understøttes bedre, må du meget gerne sende feedback til lonforhandling@adm.aau.dk
AI-assistent
Du kan med fordel bruge vores AI-assistent til at få hjælp til at formulere en fyldestgørende og revisionssikker bonusbegrundelse.
AAU Assistenter - Bonusbegrundelser